Firmaların Şikayet Değerlendirmeleri

Yurtdışında Akademik Dönem Dil Eğitimi Programları

Akademik Yıl Programları, yoğun ya da yarı yoğun olarak yirmi dört, otuz iki ya da otuz altı hafta devam eden periyodlarda hazırlanmış yurtdışı yabancı dil eğitim programlarıdır. Kişilerin yazma, okuma, dinleme, dil bilgisi ve konuşma yeteneklerini çoğaltmaya amaçlayan dersler yapılmaktadır. Program içerisinde; IELTS, TOEFL, Cambridge tarzı sınavlara hazırlık eğitimi de olmakla birlikte, kişilerin arzusuna göre Ticari İngilizce, Uluslararası Pazarlama, Medya, Turizm, Bilgisayar Uygulamaları, Akademik Amaçlı İngilizce, İş İngilizcesi tarzı bazı farklı konularda da eğitim sunulmaktadır. Bazı okullar “Akademik Yıl Programı” diploması dışında ek olarak seçilen derslerle alakalı ek diploma vermektedir.
Standart İngilizce eğitim programlarından değişik olarak yılın belirli dönemlerinde açılan bu eğitim programlarında, çok daha yoğun bir dil öğrenimini % 20-30 dolayında daha düşük para ödeyerek alabilirsiniz. Akademik eğitim programlarının başlangıç zamanları genel eğitim programlarının aksine sınırlı sayıdadır. Ülke dışında Akademik Sene Eğitim Programlarına bazı okullarda her ay başlamak mümkünken genellikle yılda dört kere müracaatta bulunulabilir.

Akademik Yıl Programının Avantajları
Haftada yirmi beş-30 saatlik bir programda 6 – dokuz aylı bir zaman zarfında iyi bir İngilizce seviyesine sahip olabilirsiniz.
Program bitiminde eğitim kurumunun vereceği sertifikanın haricinde gördüğünüz kaliteli ve yoğun eğitim sebebiyle TOEFL ya da IELTS sınavlarından çok skor alabilecek seviyeye ulaşırsınız.
Okulların zenginkültürel, sosyal ve sportif aktivitelerinden faydalanırsınız.
Bazı okullarda üç farklı ülke, kent ya da okulda eğitim görme imkanına sahip olursunuz. Örneğin; eğitiminize Los Angeles’de başlar Boston’a oradan da New York’a gelerek dokuz ayınızı bitirebilirsiniz.
Ülke dışında uzun dönem İngilizce dil eğitimi için en düşük maliyetli tercihtir.
Memleketimizde İngilizce eğitim vermekte olan özel bir okulda okuyacaksanız da çok hesaplı bir tercihtir.

Ayrıntılar için: en iyi yurtdışı eğitim kurumları

Post a Comment

Your email is kept private. Required fields are marked *