Firmaların Şikayet Değerlendirmeleri

Yurtdışı Akademik Yıl İngilizce Programları

Bu programın niteliği ‘Genel İngilizce’ programları ile benzerlik gösterir. Öğrencilerin dinleme, dil bilgisi, konuşma, yazma ve okuma yeteneklerini ilerletmeye amaçlayan dersler yapılır. Program içinde; TOEFL, Cambridge, IELTS gibi sınavlara hazırlık eğitimi de bulunmakla beraber, öğrencilerin arzusuna göre Akademik Amaçlı İngilizce, İş İngilizcesi, Ticari İngilizce, Uluslararası Pazarlama, Medya, Turizm, Bilgisayar Uygulamaları gibi diğer bazı konular hakkında da eğitim verilmektedir. Okullardan bazıları “Akademik Yıl Programı” diploması dışında ek olarak tercih edilen derslerle ilgili ek diploma da verebilmektedirler.
Standart genel İngilizce eğitimlerinden farklı olarak yılın belirli periyotlarında açılmakta olan bu programlarda, daha yoğun bir dil öğrenimini % 20-otuz civarında daha az fiyat ödeyerek alabilirsiniz. Akademik programların başlangıç zamanları genel programların tersine sınırlı sayıdadır. Ülke dışında Akademik Yıl Eğitim Programlarına okullardan bazılarında her ay başlamak mümkünken genelde yılda 4 defa müracaatta bulunulabilir.

Akademik Yıl Programının Artıları
Haftada yirmi beş-otuz saatlik bir eğitim programında 6 – dokuz aylı bir zaman içinde iyi bir İngilizce’ye ulaşabilirsiniz.
Genel İngilizce’nin yanı sıra Akademik İngilizce, İş İngilizcesi veya staj programlarına katılma imkanınız olur.
Eğitim kurumlarının zenginkültürel, sosyal ve spor aktivitelerinden yararlanabilirsiniz.
Bazı okullarda üç değişik ülke, kent veya okulda okuma olanağına sahip olursunuz. İsterseniz, o eğitim kurumunun değişik şehirlerdeki okullarında eğitim görebilirsiniz.
Ülke dışında üniversite eğitimi almayı planlıyorsanız, akademik yıl dil programına dahil olduğunuz okulun sağladığı üniversiteye yerleştirme hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için: en iyi yurtdışı eğitim danışmanlığı

Post a Comment

Your email is kept private. Required fields are marked *