Firmaların Şikayet Değerlendirmeleri

Yurtdışı Akademik Dönem İngilizce Programları

Akademik sene Programları, yarı yoğun veya yoğun olarak yirmi dört, 32 veya otuz altı hafta devam eden periyodlarda hazırlanmış yurtdışı yabancı dil öğrenim programlarıdır. Öğrencilerin okuma, dinleme, dil bilgisi, konuşma ve yazma kabiliyetlerini geliştirmeye amaçlayan dersler yapılır. Program içerisinde; Cambridge, IELTS, TOEFL tarzı testlere hazırlık eğitimi de verilmekle beraber, öğrencilerin isteğine göre Uluslararası Pazarlama, Medya, Turizm, Bilgisayar Uygulamaları, Akademik Amaçlı İngilizce, İş İngilizcesi, Ticari İngilizce tarzı diğer farklı Konularda da öğrenim sunulmaktadır. Bazı okullar “Akademik Yıl Programı” diploması haricinde ilave olarak tercih edilen eğitimlerle alakalı ilave diploma vermektedir.
Genel İngilice eğitim programlarından değişik olarak yılın belirli dönemlerinde açılmakta olan bu programlarda, çok daha yoğun bir dil öğrenimini % 20-30 civarında daha az fiyat vererek alabilirsiniz. Akademik eğitim programlarının başlangıç zamanları genel eğitim programlarının tersine sınırlı sayıdadır. Genel olarak Temmuz, Eylül, Ocak, Nisan ayları Akademik Sene Eğitim Programları için başlangıç aylarıdır.

Akademik Sene Eğitim Programlarının Artıları
Çok iyi dil öğrenme şansına sahip olursunuz.
Standart İngilizce’nin yanı sıra Akademik İngilizce, İş İngilizcesi veya staj programlarına katılma imkanınız olur.
Okulların zengin sosyal, kültürel ve spor etkinliklerinden yararlanabilirsiniz.
Bazı okullarda üç farklı ülke, kent veya okulda eğitim alma imkanına sahip olursunuz. Mesela; aldığınız eğitime Los Angeles’de başlayıp Boston’a oradan da New York’a gelerek 9 aylık sürenizi tamamlayabilirsiniz.
Yurtdışında uzun dönem İngilizce dil eğitimi almak için en ekonomik seçenektir.
Memleketimizde İngilizce eğitim veren özel bir üniversitede okuyacaksanız da çok daha ekonomik bir seçenektir.

Ayrıntılar için: en iyi yurtdışı eğitim danışmanlığı

Post a Comment

Your email is kept private. Required fields are marked *