Firmaların Şikayet Değerlendirmeleri

Kışın Klima Kullanılır Mı?

Doğalgaz olan yerlerde de olmayan yerlerde de kışın klima ile ısınmak diğer alternatiflere göre kesinlikle daha ekonomiktir.

Kışın da Kullanılabilecek Bir Klima Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İlk alım maliyeti yüksek görünse de aylık/yıllık sarfiyatların Ekonomik olması için COP değeri dediğimiz 1kw tan alınan enerji değerine bakılmalıdır. 3 ve üzeri COP değerleri sarfiyatın ekonomik olduğunu gösterir. İnverter ve Japon menşeili olmalıdır. Inverter adı altında sadece iç ünitesi inverter olup dış unitesi B sınıfı olan cihazlardan kaçınmak gerekir.

Kışın Klima Kullanmak Sağlıklı mıdır?

Klima doğru kullanıldığı sürece tüm yıl için sağlıklıdır. Yazın dış ortam sıcaklığının 4-6 derece altında, kısın ise 25-27 dereceler kullanılmalıdır.

Tercih edilmesi gereken inverter tipi cihazlarda zaten fan hızı ve kaybedilen ısı otomatik olarak ayarlandığı için herhangi bir sağlık sorununa sebep olmaz.

Kışın Klima Kullanmak Herhangi Bir Hastalığa Neden Olur mu?

Hayır neden olmaz. Nasıl ki evde terlediğinizde dışarıya öyle çıkarsanız hasta olma ihtimaliniz varsa; ya da kışın soğuk su içmek yaza göre vücudumuzda daha hızlı reaksiyon veriyorsa kışın klima kullanmakta buna benzer. Kullanmasını bildikten ya da öğrendikten sonra hiçbir risk taşımaz. Tabii bakımlarını da düzenli yaptırmak gerek.

Kışın Klima Kullanmak Fazla Elektrik Harcanmasına Neden Olur mu?

Diğer ısınma yöntemlerine göre en ekonomik yöntem inverter klimadır. Örneğin 90 m2 bir evi 4 kişilik bir hayatta kışın doğalgazla 400-500tl civarında harcama yaparak ısıtabilirsiniz. Ayrıca doğalgazda suyun dönüşümünü de sağlamak zorunda olduğunuz için en az 3-4 petek açık olmalı. Yani kullanılmayan mahalleri de acık bırakmak sorunda kalabilirsiniz. Ancak klimada aynı evi 100-130 tl civarında bir elektrik faturasıyla karşılarsınız. Ayrıca istediğiniz mahali istediğiniz zamanda ısıtır, gerek olmadığı zamanda kullanmak zorunda kalmazsınız. Bir avantajı da kombi benzeri sistemlerde ani ısınmayı sağlayamazsınız. Isınmaya ancak ilk 45 dk dan sonra baslarsınız. Buna karşılık klimada ısıtma suresi 5 dk dır.

Kışın Klima Kullanırken İdeal Oda Sıcaklığının Ne Olmasını Amaçlamalıyız?

Biz ofis içi kullanımımızda 26-27 derece ve fan hızı minimumda tutarak kullanıyoruz. Kullandığımız klimalar japon menşeili ve inverter olduğu için hemen hemen her odada aynı ısılar tercih edildiği için ofisin tamamında oda sıcaklığı aynıdır. Evler için de uygun sıcaklık 25-27 seviyeleridir.

Haberin tamamı için: http://www.klimaya.com/sayfa/kisin-klima-kullanilir-mi

Post a Comment

Your email is kept private. Required fields are marked *